NERDE HANGİ GÖMLEK GİYİLİR?

 

Her gömlek her yerde giyilmez. Gündüz genelde açık renk gömlek giyilir. Gece ise koyu renkler seçilmelidir. Spor gömlek seçerken, giyeceğimiz kıyafetin uygun, renk ve tarzına göre seçmeliyiz. Hediye olarak, Gömlek almak istiyorsanız, bir kadın için kıyafet ve ayakkabı seçimi ne kadar önemli ise gömlek seçimi de o denli önemlidir.

 

GÖMLEK SEÇİMİNDEKİ İNCELİKLER

 

İnce bir zevkin simgesi olan gömlek, hemen her kesimden her yaştan insanın tercih ettiği bir giysidir. Çalışanlar için, vazgeçilmez bir yeri vardır. Ne kadar şık ve zevkli giyinirseniz iş hayatın da o denli başarılı olursunuz. Gömlek alacağınız kişinin öncelikle beden ölçüsü, manşet ve yaka kesimi, rengi, mümkünse  pamuklu kumaştan seçilmesi, düğmeler ile kumaşın önemi.. Hediye alacağınız kişi uzun ve dar yüzlü ise gölek kesinlikle yuvarlak yakalı olmalı. Geniş yüzlü ise yaka kesimi de geniş olmalı. Sert mizaçlı biri ise, yüksek yakalı olmalı. Renk önemi de var. Gömlek alacağınız kişinin ten rengi gömleği nerde giyeceği. En önemlisi tarzı, yaşı, vücut yapısıdır.

Bunlar karar vermek için çok önemli etkenlerdir. Gömlek, alacağınız kişinin, ne üstüne çok oturmalı ne çok dökümlü olmalı. Manşeti ise ceketin altından yarım parmak görülmeli. Nerde giyileceği de önemlidir. Makine de yıkanmaya ve ütü sıcaklığına gelmeli. Modern, poplin gömlekler yüzde yüz koton olmalı. Terletme yapmamalı. Desenler, iri göz alıcı olmamalı. Parlak ve iddialı renkler bir arada olmamalı. Modern tarzda olmalı. Klasik bir gömlek seçerseniz, renk olarak beyaz tercih edilmelidir. Beyaz modası değişmeyen bir renk seçimidir. İster davetlerde, ister gece ister gündüz rahat bir şekilde kullanılır. Markası önemlidir. Kaliteli markaları tercih edilmelidir. http://shop.vakko.com/gomlek-modelleri

 

 

Comments are closed.